Właściwe myśli

image_pdfimage_print

Ludzie o dobrych zamiarach uważają, że kilka dobrych uczynków wystarczy, aby mieć spokojne sumienie na Ziemi i niedługo pójść do „królestwa niebieskiego”.

Gdy mamy do wyboru nie robić nic albo coś zrobić, najlepiej jest zawsze uczynić coś dobrego. Szlachetne działanie raz na jakiś czas nie zapewni jednak równowagi ludzkim wartościom na polu bitwy o swoją osobowość i nie ochroni prawdziwego ja.

Człowiek staje się tym, co pielęgnuje w swoich myślach .

Chaotyczne życie umysłowe, przyczyna tysiąca konfliktów i szaleństw, nie przestaje być bolesne, gdy wykonamy kilka gestów solidarności albo uczynimy coś dobrego dla innych.

Jedynym sposobem na to, by właściwie postępować, jest właściwe myślenie.

Tylko odpowiednio skierowane myśli uniemożliwiają kiełkowanie nasionom zaburzeń umysłowych, wywołujących cierpienie pochodzące z dawnych, złych przyzwyczajeń.

Wysiłek, by skupić się na myśleniu o dobrych rzeczach, wypełnia miejsce złych myśli albo niemyślenia w ogóle, dwóch postaw, za którymi stoją lenistwo i wygoda.

Gdy człowiek myśli właściwie, odkrywa, że i jego postępowanie jest właściwe.

***

Skup swój umysł na tym, co najzdrowsze.

Nie bądź księgowym moralnych śmieci społeczeństwa, nie pozwól też sobie zbierać odpadków pesymizmu i przyziemnego życia.

W żaden sposób nie oceniaj bliźniego, zwłaszcza jeśli ten jest nieobecny.

Szukaj pozytywnych cech, które istnieją w innych i kształć te, które znajdują się w tobie.
Zachowaj jednorodność między swoim wnętrzem i zewnętrznym postępowaniem.

Mów mniej i myśl więcej o miłości.

Skupiaj się na myślach, które stanowią zachętę do nadawania twojej woli siły i zdyscyplinowania.

Zaplanuj swój rozwój i myśl o nim, rozważając ilość czasu, który tracisz na iluzje i błahostki.
Pokonaj strach każdego rodzaju, ufny w to, że żadne zewnętrzne zło nie może cię skrzywdzić wewnątrz i że przyczyni się ono wyłącznie do odnalezienia przez ciebie spokoju i do twojego rozwoju duchowego.

Jezus dokonał na ziemi najbardziej godnych podziwu rzeczy, o jakich słyszano, i pokazał, na czym polega najwspanialsza miłość, jaką kiedykolwiek przekazano ludziom na naszym świecie. Jednakże to jego myśli przyczyniły się do właściwego postępowania, a to uczyniło z Niego wzór, który mamy naśladować na przestrzeni dziejów.

Źródło:  „Chwile medytacji”  autor Joanna de Angelis,  medium Divaldo

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather