Pewność siebie i pozostawanie w zgodzie ze sobą – A.Moreira

image_pdfimage_print

Aby utrzymać zdrowie swojego organizmu, konieczne jest posiadanie pewności siebie i pojednania z samym sobą.

Leki, które wpływają na organizm, i terapia, której celem jest zharmonizowanie pacjenta, mają często ograniczone działanie ze względu na nasz wewnętrzny stan, to znaczy kiedy jesteśmy energetycznie zatruci autoagresją, brak nam miłosierdzia lub czujności wobec samych siebie. Takie stany wewnętrzne pozwalają na interwencję dysharmonijnych sił magnetycznych, pochodzących z obcych źródeł, które dezorganizują nasze emocje i ciało na poziomie komórkowym.

Kiedy stajesz twarzą w twarz z przeszłą i obecną winą lub kiedy jesteś niezadowolony z obranej drogi, wybacz sobie i wspieraj siebie. Podejmij zobowiązanie, by żyć z dobrocią, która jest naszym podstawowym zasobem [do wykorzystania].

Ludziom żyjącym w zgodzie ze sobą; uznającym, że są dziećmi wiecznego Źródła nieskończonej miłości i miłosierdzia, a także spadkobiercami wszechświata, przeznaczone jest odkrycie swego wewnętrznego światła. Uznaje się, że sposobem na pójście naprzód, jest hojna i świadoma akceptacja zarówno swego cienia [swych słabości], jak i wewnętrznego światła – a więc zintegrowanie tych przeciwieństw i staranie o poszerzenie potencjału naszej duszy. Są to cnoty opisane w Ewangeliach.

Pewność siebie buduje się z czasem, częściowo dzięki odnawiającym i szlachetnym czynom, które są rezultatem każdego naszego, nawet najmniejszego, miłosiernego działania.

Nawet te małe czyny są świadectwem tkwiących w nas zdolności do uhonorowania swojego życia, życia naszych rodzin; są też świadectwem czci dla naszego własnego dziedzictwa, wynikającego z bycia dziećmi Boga.

 

„Pills of Trust” Dias da Cruz (Duch) / Andrei Moreira (Medium)

Źródło: The Spiritist Magazine http://www.thespiritistmagazine.com

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather