Grupa Allana Kardeca – Żyć przede wszystkim myślą

image_pdfimage_print

Jeśli kierujecie dobre myśli w stronę marnej roślinki, którą pielęgnujecie i powtarzacie sobie, że ta roślina urośnie i będzie piękna, zamiast narzekania, zauważycie jak po pewnym czasie odżyje. Ale gdybyście pięć albo dziesięć razy dziennie mówili, że roślina jest wysuszona, stalibyście się jej katem.

W człowieku myśl jest wszystkim. Gdy opuszczacie waszą cielesną skorupkę, wasza myśl przeżywa ją i to przede wszystkim myślą będziecie musieli kontynuować swój żywot.

Rozejrzyjcie się wokół siebie a spostrzeżecie istoty, które dzielnie znoszą ciężki życiowy bój. Dlaczego? Ponieważ rozwijając swoje myśli w stronę dobra zdobyli siłę mentalną. Te same istoty poprzez siłę pozytywnej myśli są w stanie nawet zmieniać poglądy narodów w ich krajach. Dlaczego nie mielibyście rozwijać waszych myśli tak, jak oni to uczynili?

Zwróćcie uwagę na to, co każdego dna dzieje się w różnych rodzinach. Co robi matka mająca mało pieniędzy? Musi sprostać potrzebom jej dzieci, musi zapewnić im dzienną porcję chleba i najczęściej nie opowiada im o wiążących się z tym problemach. Myśli o tym, że musi je nakarmić bez wpadania w długi, a ta postawa podtrzymuje ją na duchu i udaje jej się mimo niewielkich funduszy. Gdyby zamiast tego powtarzała sobie, że to jest nie możliwe, i że nie da rady? Sama doprowadziła by do upadku rodziny.

Przyjaciele moi, zwracam się dzisiaj do was z prośbą, aby nakłaniać was do zwalczania codziennego trudu dobrą myślą. Módlcie się też słowami: Boże, potrzebuję Twojej pomocy, gdyż bez niej osłabnę; wzmocnij moje myśli. Jeśli tak uczynicie zapewniam was, że będziecie mieli w ciągu dnia niewyczerpalne pokłady energii. A jeśli przeciwnie, powiecie: Nie mam siły, nie jestem do niczego zdolny. Taka myśl spowoduje, że w ciągu dnia nic nie będzie się układać.

Gdy powrócę, będę zadowolony jeśli ktoś z was zastosuje to, co właśnie wam powiedziałem. Jeśli nie, sami odrzucicie lekarstwo, które mogło być dla was zbawcze.

Podyktował anonimowy Duch

„Głosy z zaświatów”
Grupa Allana Kardeca
Lyon, ul. Calas 14
2 czerwca 1921 r.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather