Debata „Spór o duchy” – Warszawa, 28 listopada

image_pdfimage_print

„Spór o duchy”

Czym naprawdę jest spirytyzm?

Czy można naukowo udowodnić istnienie duchów? Czy ze zmarłymi można nawiązać kontakt? Czy spirytyzm to zwykłe oszustwo i manipulacja, czy może odpowiedź na odwiecznie stawiane sobie przez ludzi pytania: „Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy?”.

Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na debatę, w której wezmą udział przedstawiciel grupy badawczej INFRA, reprezentującej racjonalistyczne podejście do tematu kontaktu z duchami i przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych, które nawiązuje do tradycji XIX-wiecznego spirytyzmu.

Grupa INFRA: założona w 2008 roku nieformalna grupa ludzi zajmujących się zjawiskami niezwykłymi, jednakże nie powtarzających oklepanych schematów starając się wprowadzać nowe teorie i eliminować mity. Wielkie słowa potrzebują wielkich dowodów, zaś nic tak nie szkodzi zjawiskom niezwykłym jak niedopowiedzenia. Czy nauce uda się wreszcie zbliżyć choć o krok do tajemnicy UFO, życia po śmierci czy niezwykłych ludzkich zdolności?

Więcej na www.infra.org.pl

Polskie Towarzystwo Studiów Spirytystycznych: założone w 2009 roku jest jedynym działającym w Polsce oficjalnym stowarzyszeniem, którego statutowym celem jest rozpowszechnianie naukowej i filozoficznej strony spirytyzmu; jego członkowie reprezentują Polskę w pracach Międzynarodowej Rady Spirytystycznej, a także organizują na terenie naszego kraju spotkania i wykłady najbardziej znanych na świecie spirytystów i mediów, takich jak np. Divaldo Pereira Franco.

Więcej informacji: www.spirytyzm.pl

28 listopada (sobota), godz. 14:00

Tarabuk, Warszawa, ul.Browarna 6

wstęp wolny

debaty odsłuchać będzie można również w Radiu Wolne Media

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather