Zdumiewający mózg w zdumiewających czasach

image_pdfimage_print

„Cudowne gniazdo umysłu”stwierdził Andre Luiz odnosząc się do systemu nerwowego i jego roli w uzewnętrznianiu umysłu. Od przemyśleń Kartezjusza poczynając, a na dzisiejszych osiągnięciach nauki kończąc, mózg był zawsze w centrum zainteresowania, jako ośrodek kontroli ciała fizycznego. Im więcej dowiadujemy się o możliwościach naszego mózgu, tym bardziej zdajemy się poszerzać nasze horyzonty myślenia, zwłaszcza w dziedzinie obiecującego przymierza między nauką a Spirytyzmem.

W 1958 Spirytystyczne Objawienie uświadomiło nam, że nasze „neurony rodzą się i odradzają miliony razy na fizycznych i ponadzmysłowych płaszczyznach (…)”. Dopiero w 2002 roku amerykański profesor Fred Gage odkrył, że nowe neurony mogą rozwijać się w starzejącym się mózgu wtedy, i tylko wtedy, gdy żyjący organizm jest wystawiony na nowe doświadczenia. Możemy więc powiedzieć, że ‚stare psy mogą nauczyć się nowych sztuczek’. To rewelacyjne odkrycie otwiera nowe możliwości ukazując nasz charakter jako istot uczących się i naszą umiejętność do prawdziwych przemian, która może być wyrażona w fizycznym wymiarze.

Fizyczne i pozazmysłowe (non-local) realia bezustannie na siebie oddziałują, jak przekazywały media na całym świecie i ustalili pionierscy badacze tacy, jak dr Andrew Newberg i dr Julio Peres, którzy stali się zwolennikami nowego paradygmatu w nauce o umyśle. Pomału wszystkie części układanki znajdują swoje miejsce demonstrując, że to działanie na „cztery ręce” (fizyczne i pozazmysłowe) odnosi się do naturalnych praw Życia i domaga się nowej drogi edukowania umysłów dla przyszłych pokoleń.

 

Chociaż niektóre odkrycia naukowe wskazują na ten kierunek, dzisiejsza nauka jeszcze nie udowodniła, że niezależny od zmysłów umysł kieruje fizycznym mózgiem. Jednak Spirytyzm przybliża nas do tej wizji swoją dynamiką i prawami twierdząc, że myśl jest mierzalną siłą! Ta wymierna siła może być zilustrowana poprzez doświadczenia, które stały się udziałem sławnego medium i humanisty Chico Xaviera. Opowiadał on o mentalnym pocisku (skumulowanej w myślach negatywnej energii), który otrzymał od znajomego po zwróceniu mu uwagi, że ma on złe podejście do swoich aktualnych zajęć. Nie pogodziwszy się z uwagą Chico Xaviera osoba ta wysłała w jego kierunku myśl wypełnioną nienawiścią… Dzięki Bogu przyjaciele ze świata duchowego rozładowali cios. Ale mimo wszystko Chico Xavier przez kolejne dni odczuwał silny ból w ramieniu…

Ze wszystkim, co wciąż pozostaje do odkrycia na świecie i czym jeszcze można podzielić się z ludzkością, oddajemy w Twoje ręce, drogi czytelniku, ten artykuł, jako propozycję oczyszczenia w nowej erze, w której już żyjemy. W tym nowym okresie potrzebujemy nowych standardów, a najważniejszym z nich jest jedyna miara. Nowe standardy dla odradzającego się świata wymagają ciągłego skupiania się na naszych potrzebach postępu i przeobrażania i wprowadzania ich w życie z radością, nadzieją i odwagą zgodnie z Dobrą Nowiną. Otwórzmy więc serca i podążajmy zawsze do przodu, ponieważ posiadamy zadziwiający mózg, który prowadzi nas w zadziwiających czasach!

 

Vanessa Anseloni PhD

 

Źródło: „The Spiritist Magazine”, 2013 January Nº20: „Amazing Brain for Amazing Times”

 

„Cudowne gniazdo umysłu” – stwierdził Andre Luiz odnosząc się do systemu nerwowego i jego roli w uzewnętrznianiu umysłu. Od przemyśleń Kartezjusza poczynając, a na dzisiejszych osiągnięciach nauki kończąc, mózg był zawsze w centrum zainteresowania, jako ośrodek kontroli ciała fizycznego. Im więcej dowiadujemy się o możliwościach naszego mózgu, tym bardziej zdajemy się poszerzać nasze horyzonty myślenia, zwłaszcza w dziedzinie obiecującego przymierza między nauką a Spirytyzmem.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather