Wizyta Divaldo Franco – Warszawa 15 maja 2009 – relacja

image_pdfimage_print

Jeszcze dziesięć minut przed rozpoczęciem wykładu, okazało się, że zabrakło krzeseł dla wszystkich uczestników. Sala konferencyjna przewidziana na 40 osób, okazała się zbyt mała, co jest najlepszym dowodem na to, że kwestie życia po śmierci i kontaktów z zaświatami cieszą się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. O tym świadczyć może również fakt, że w czasie wykładu Divaldo Franco kręcono materiał do filmów, które zamierzają w sposób rzetelny poruszyć tematykę spirytyzmu.

Wykład, który trwał ponad godzinę, został bardzo ciepło przyjęty przez uczestników. Divaldo Franco opowiadał o historii zjawisk mediumicznych, mówił również o współczesnych badaniach naukowych z dziedziny genetyki, a takżei psychologii i psychiatrii, które potwierdzają to, co sformułował w swoich książkach ponad 150 lat temu Allan Kardec. Nasz gość wspominał również jak istotny dla naszego zdrowia i samopoczucia jest wpływ duchów, które zsynchronizowane z naszymi myślami, mogą wpływać na nasz organizm. Podkreślał tym samym jak ważne dla nas jest prowadzenie zdrowego, przepełnionego miłością do innych, życia, a także podkreślał to, jak istotny jest dla naszego zdrowia chociażby śmiech. Temat wpływu z zaświatów na nasze zdrowie dominował również w części poświęconej pytaniom kierowanym z sali do naszego gościa. Divaldo Franco opowiadał o pracy brazylijskich mediów potrafiących operować pacjentów bez znieczulenia, czy też użycia profesjonalnych przyrządów medycznych. Nasz gość opowiedział również barwną historię ze swojego życia, kiedy to duch, przedstawiający się jako Sheila, wyleczył go z poważnej choroby krtani, a także pozostawił po sobie materialny ślad w postaci alpejskich szarotek i fragmentu sukni. Divaldo wspominał również o niesamowitych przypadkach wyleczenia raka u jego kuzyna Nilsona, obecnego na wykładzie; przypadku, nad którym debatowali lekarze na międzynarodowym kongresie w mieście Pittsbourgh w Stanach Zjednoczonych.

Uwagę wszystkich przykuła również opowieść Divaldo Franco o swoim pierwszym doświadczeniu z psychografią. Opowiadał o swoim zaskoczeniu i niepewności związanych z tym zjawiskiem, dzięki któremu spod jego ręki wyszła już tak niesamowita liczba książek, wśród których znaleźć można powieści, rozprawy naukowe, wiersze, czy opowiadania dla dzieci.

Nasz brazylijski gość zachęcał wszystkich do studiowania książek Allana Kardeca, a osoby pragnące rozwijać swoje zdolności medialne, zwłaszcza do zapoznania się z „Księgą Mediów” tego autora. Tłumaczył również, że najlepszym miejscem do rozwoju są grupy spirytystyczne, które powoli zawiązują się w naszym kraju.

Z całą pewnością już niedługo uczestniczenie w spotkaniach grup spirytystycznych w Polsce będzie dużo łatwiejsze. Dzień wykładu był również dniem powstania Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych. Gdy tylko stowarzyszenie otrzyma zgodę władz na rozpoczęcie działalności (ponieważ będzie stowarzyszeniem zwykłym, uzyskanie zgody powinno nie potrwać dłużej niż miesiąc), przedstawimy na portalu nieco więcej informacji na temat planowanych działań, a także tego, w jaki sposób można dołączyć do Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych, czy też wesprzeć jego prace.

 

Kim jest Divaldo Franco?

 

Divaldo Pereira Franco

DIVALDO PEREIRA FRANCO ur.5 maja 1927 roku w Feira Santana (Brazylia) jest jednym z najbardziej znanych mówców spirytystycznych i żyjących mediów. Uczestniczył w ponad 11 tys. konferencjach i wykładach na temat życia po śmierci, spirytyzmu i naukowego spojrzenia na świat duchowy. Miały one miejsce w ponad 60 krajach na całym świecie. Udzielił ponad tysiąca wywiadów stacjom radiowym i telewizyjnym. Do dziś opublikował ponad 200 książek, wśród których znajdziemy powieści, rozprawy psychologiczne, poezję, historie dla dzieci. Książki te przetłumaczono już na kilkanaście języków. Interesujące jest to, iż każdy z tych utworów został napisany przez Divaldo za pomocą pisma automatycznego przy współpracy zaprzyjaźnionych duchów takich jak Joanna de Angelis, Victor Hugo, Rabindranath Tagore czy Manoel Philomeno de Miranda. Co ciekawe książki podyktowane przez różnych autorów duchowych charakteryzuje zupełnie inny, charakterystyczny dla danego autora styl. Bardzo często rozdziały są dyktowane w przypadkowej kolejności i dopiero połączone w jedną całość, tworzą spójne dzieło. Najczęściej książki te pisane są bogatym językiem, który nie wymaga praktycznie żadnej korekty edytorskiej. Divaldo Franco zdarzało się otrzymywać również przesłania z zaświatów pisane w nieznanym mu języku, czy też zapisywane pismem lustrzanym.

Otrzymał wiele wyróżnień i tytułów, w tym tytuł Ambasadora Pokoju, który przyznano mu w 2005 w Genewie. Uczestniczył między innymi w Milenijnym Światowym Zlocie Liderów Religijnych i Duchowych w Nowym Jorku organizowanym przez ONZ, gdzie reprezentował spirytystów.

Jest znany również z działalności charytatywnej. Ponad 50 lat temu założył w mieście Salvador w Brazylii ośrodek pomocy dzieciom i najuboższym mieszkańcom. Instytucja „Dom Drogi” to obecnie 50 budynków, w których pomoc otrzymuje codziennie ponad 3,000 osób. Sam Divaldo adoptował 600 porzuconych dzieci, które dzięki jego pomocy mogły podjąć edukację i rozpocząć normalne życie. „Dom Drogi” (port.„Mansão do Caminho”) utrzymuje się głównie z zysków ze sprzedaży książek, a także z datków osób zaangażowanych w jego rozwój.

Divaldo Franco już dwukrotnie odwiedził Polskę wygłaszając wykłady na temat dowodów naukowych potwierdzających nieśmiertelność duszy. W tym roku ma zostać wydana pierwsza książka Divaldo przetłumaczona na język polski. „Żyć szczęśliwie” (port.”Vida Feliz”) to zbiór rad oraz pełnych miłości i mądrości krótkich tekstów przekazanych Divaldo przez jego duchową przyjaciółkę i opiekunkę Joannę de Angelis.

 

Konrad

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather