Spotkanie w oświęcimskim PWSZ

image_pdfimage_print
11 grudnia 2009 roku odbyło się spotkanie ze studentami i z wykładowcami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu. Poniżej prezentujemy notę prasową rozesłaną przez władze uczelni do lokalnych mediów:
– Mówi się, iż Ludwik IX, Viktor Hugo czy Józef Piłsudski posiadali ponoć zdolności medium i nawiązywali kontakty z duchami – powiedział podczas spotkania ze studentami publicysta Piotr Struczyk L.F., który odwiedził Państwową Wyższą Szkołę Zawodową na zaproszenie Koła Myśli Społeczno-Politycznej. Panel nosił tytuł: „Polityka. Między metafizyką a rzeczywistością”.
– Także Biały Dom miał wielu orędowników spirytyzmu – mówił zaproszony gość. -Zainteresowani nim byli zwłaszcza Abraham Lincoln, Franklin Pierce, a także kilka Pierwszych Dam takich jak Marta Washington czy Eleonor Roosvelt. Seanse spirytystyczne w Białym Domu nie były rzadkością. Podobno na jego korytarzach nie raz były widziane zjawy byłych prezydentów i ich żon, zwłaszcza w okresach kryzysów.
Tematem spotkania był spirytyzm i jego obecność w polityce i życiu społecznym. Mgr Struczyk wyjaśnił czym jest spirytyzm, kim jest medium, przedstawił historię spirytyzmu oraz sylwetki najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu zarówno w Polsce jak i na świecie.
Pod koniec spotkania studenci i wykładowcy mieli okazję zadać rozmówcy  kilka ciekawych pytań. Między innymi jaki jest stosunek Kościoła do spirytyzmu. Pytali również – kto może zostać medium? – Każdy z nas ma zdolności medialne, ale nie każdy zdaje sobie z nich sprawę. Spirytyzm uznaje, że pewną formą komunikowania się ze zmarłymi jest już ich przyśnienie się nam. Zdolności medialne można rozwijać, trzeba jednak posiąść wiedzę teoretyczną w tym temacie – odpowiedział gość.
W ramach drobnego sprostowania pragniemy wyjaśnić, iż autor powyższej informacji użył w pierwszym zdaniu zbyt dużego skrótu myślowego; Ludwik IX nie komunikował się z duchami lecz opiekował się dziewiętnastowieczną grupą spirytystyczną we Francji; Józef Piłsudski posiadał zdolność postrzegania pozazmysłowego.
Treść wykładu i zaprezentowany w PWSZ pokaz multimedialny będzie dostępny na www.spirytyzm.pl
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather