Rosemary Brown – pianistka mediumiczna

image_pdfimage_print

Rosemary Isabel Dickeson urodziła się w Londynie w 1916 roku. Gdy miała siedem lat, została pierwszy raz wprowadzona w świat zmarłych muzyków.  Opisała że duch o siwych długich włosach, w sutannie, pojawił się i powiedział, że był kiedyś słynnym kompozytorem i chciał by sprawić by była kiedyś słynnym muzykiem.

Nie wiedziała kim był do czasu, około dziesięć lat później, kiedy zobaczył obraz Franciszka Liszta. Wielu innych członków rodziny Brownów miało zdolności mediumiczne, włącznie z jej rodzicami i dziadkami.

Rosemary pracowała na poczcie od piętnastego roku życia. W 1948 zdobyła używane pianino i wzięła kilka lekcji w okresie trzech lat. W 1952 roku poślubiła Charles-a Browna, naukowca. Razem mieli syna i córkę po czym Charles zmarł w 1961 r.

W 1964 Liszt wznowił kontakt i Brown rozpoczęła zapisywanie drogą mediumiczną oryginalne kompozycje, które jak mówiła zostały podyktowane jej przez wielkich muzyków z przeszłości.  Brown otrzymała utwory od Brahmsa, Bacha, Siergieja Rachmaninowa, Franciszka Schuberta, Edwarda Griega, Claude Debussy’ego, Fryderyka Chopina, Roberta Schmanna, Ludwika van Beethovena, Wolfganga Amadeusza Mozart-a oraz Liszta.

Wśród nich znajduje się 40-stronnicowa sonata podyktowana przez Schuberta, fantazje-ipmroptu od Chopina, 12 utworów Schuberta oraz dwie sonaty i dwie symfonie Beethovena.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego znane medium: Rosemary Brown:

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather