Prawda, która wyzwala – Joanna de Angelis

image_pdfimage_print

Świat jest przepełniony prawdami.

Kruche koncepcje, ekscentryczne filozofie, dziwaczne idee, myśli pozbawione logicznej struktury są przedstawiane jako prawdy i przyjmowane z szacunkiem.

Obok tych i wielu innych, dziwacznych, niekoherentnych wysypują się także prawdy pojedynczych ludzi, o które toczą się wojny frakcji, klas i grup pragnących dominować.

Tymczasem prawda stoi nad wszystkim, niezachwiana, silniejsza niż złudne pragnienia i czeka na odkrycie przez tych, którzy aspirują do wyższych idei i oddają się doświadczaniu przez zmysły, poświęcają się poznaniu i rozumowaniu, gdy zagłębiają się w oświecające treści.

Wszystko co martwi, wywołuje żądze, więzi, posiada wyłącznie pozory prawdy, gdyż tego typu wrażenia niszczą człowieka i prowadzą go do silnych i negatywnych uczuć oraz złudzeń.

Prawda wyzwala, uspokaja i łagodzi.

Połączenie człowieka z treścią prawdy następuje w klimacie poświęcenia i spokoju. Dochodzi do niego powoli, w  atmosferze bezpieczeństwa, na skutek przemyśleń, dzięki czemu dochodzi do przemiany wewnętrznej tego , kto zdecydował się ją znaleźć.

***

To, co przyjmiesz bez głębszej analizy i uznasz za prawdę, taką się stanie.

Skoro wierzysz w słuszność swojego stwierdzenia, staje się ona dla ciebie rzeczywistością.

Musisz jednak poddać swoje przekonania analizie rozumu i sprawdzić, czy przetrwają cięcie skalpela logiki i zdrowego rozsądku.

Z tego też powodu krytyki i reprymendy kierowane przeciwko tobie nie powinny cię wzburzać i wyprowadzać z równowagi.

Zanim cokolwiek zrobisz, wypracuj swój plan działania, zarządzaj nim i go wykonuj. Podążając za ideałem, który wybrałeś, krocz naprzód.

Nie prowadź debat z panami prawdy tego świata na temat swoich planów i aspiracji, zwłaszcza tych, które znajdują się na orbicie twojego wewnętrznego zachowania, ponieważ ludzie ci nie są gotowi, by cię zrozumieć, a tym bardziej by ci pomóc.

Większość z nich to bojownicy zakochani w swoich przejściowych prawdach, którzy nie ustępują, gdyż tkwią jeszcze w swoich przekonaniach. Z tego też powodu pozostają surowymi krytykami, agresywnymi strażnikami i zajadłymi wojownikami wobec innych.

Nie zwracaj na nich uwagi. Nie przydawaj uwagi ich opiniom na twój temat, fałszywym oskarżeniom i ostrym komentarzom, gdyż nie mają one podstaw i cię nie dosięgną.

Gdy nadajesz im wartość, stają się prawdami, które cię niepokoją i zakłócają twój marsz, choć masz przecież skupić się na swoim celu.

Prawda przynosi równowagę, zachęca do porządku i poszanowania przekonań innych.

***

Zajmij się swoimi obowiązkami i nie przejmuj się tym, co inni myślą o tobie, twoich czynach i życiu. Masz wolność działania, ale staniesz się też niewolnikiem tego , co robisz i zbierzesz to co zasiejesz. Wszystko pozostałe nie ma znaczenia, chyba że wolisz dawać temu jakąś wartość.

Prawda zawsze cieszy. Pozwól więc, by jej potężna siła przenikała cię , krocz spokojnie z jej pomocą.

Źródło: Chwile Zdrowia – Joanna de Angelis

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather