Polskie Towarzystwo Studiów Spirytystycznych – dokumenty złożone

image_pdfimage_print

Założyciele stowarzyszenia podpisali protokół i uchwalili regulamin, dzięki czemu kilka dni po wykładzie pełna dokumentacja niezbędna do rejestracji mogła zostać złożona w urzędzie. Zgodnie z przepisami ustawy stowarzyszenie będzie mogło rozpocząć działalność 30 dni od dnia złożenia dokumentów, o ile urząd nie zabroni jego działalności. Termin ten mija 19 czerwca, trzymajmy więc kciuki za to, by dokumenty przebrnęły bez żadnej trudności przez długą, urzędową drogę.

Zgodnie z regulaminem stowarzyszenia uchwalonym na spotkaniu założycielskim, celem Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych jest:

 

Popularyzowanie wiedzy na temat Spirytyzmu w trzech jego głównych aspektach: naukowym, filozoficznym i etycznym. Stowarzyszenie odwołuje się w swojej działalności do zasad spirytystycznych sformułowanych w dziełach Allana Kardeca.

 

Gdy tylko stowarzyszenie uzyska zgodę na rozpoczęcie działalności, poinformujemy na temat tego, w jaki sposób można wesprzeć jego prace, a także jak się do niego zapisać. Część dokumentów będzie z pewnością umieszczona na portalu spirytyzm.pl, na bieżąco będziemy też informować internautów o działalności Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather