Płatek róży

image_pdfimage_print

W Ekbatanie, mieście starożytnej Persji, mieściła się Akademia, w której zbierali się ówcześni mędrcy. Nazywano ją Akademią Ciszy, ponieważ jej członkowie w skupieniu medytowali rozwiązując powierzane im problemy.

Pewnego dnia wśród zgromadzonych pojawił się wybitny myśliciel Dr Zeb, który chciał zgłosić swoją kandydaturę na jedno z oferowanych miejsc.

Przewodniczący instytucji przyjął go w ciszy i przed wszystkimi naukowcami napisał kredą na tablicy liczbę tysiąc, poprzedzając ją zerem – dając w ten sposób do zrozumienia kandydatowi, ile znaczy on dla obecnych tam naukowców.

Dr Zeb bez zażenowania wytarł poprzedzające tysiąc zero i przeniósł je na prawą stronę, pomnażając cyfrę dziesięciokrotnie.

Zaskoczony mędrzec wziął kryształowy kielich i wypełnił go wodą tak bardzo, że każda kolejna kropla wylałaby się poza jego brzegi…

Kandydat spokojnie urwał płatek ze zdobiącej podwórze róży i położył go na wodzie wypełniającej kielich tak, że ten stał się jeszcze piękniejszy.

Po udzieleniu tak doskonałej odpowiedzi, Dr Zeb został przyjęty w poczet członków Akademii.

Wobec tak dużej liczby dzieł dotyczących zasad postępowania widzianych z punktu widzenia moralnego i ewangelicznego, ta mała książeczka mogłaby wydawać się jeszcze jednym zerem po lewej stronie znaczącej liczby.

Mając jednak na względzie liczbę umysłów i serc, które potrzebują wskazówek i pomocy, inspiracji duchowego wsparcia, zebraliśmy dwieście krótkich, dobrze znanych tematów i nadaliśmy im prostą, łatwą w zastosowaniu formę dla naszych czytelników, prosząc przy tym Jezusa o błogosławieństwo dla nas wszystkich.

Mamy nadzieję, że w swojej prostocie stanie się ona płatkiem róży, którą Dr Zeb położył na pełnym kielichu i nada znaczenie, piękno i wigor życiu każdego, kto ją przeczyta.

Joanna de Angelis

Rozpoczynam mój spirytystyczny blog tym pięknym wstępem do książki “Żyć szczęśliwie”. Daleki jestem od tego, by porównywać się z Joanną de Angelis i jej pięknymi książkami, ale i ja chciałbym, by i mój blog był tym płatkiem róży, który choć na pozór nieznaczący, sprawia, że świat staje się piękniejszy. I choć moje umiejętności literackie są bliskie zeru, niech to zero stanie po odpowiedniej stronie liczby symbolizującej Twoją wiedzę, drogi czytelniku lub droga czytelniczko, by sprawić, że zwiększy się ona dziesięciokrotnie.
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather