O portalu myśli kilka

image_pdfimage_print

Ostatnio staram się przeorganizowywać portal – dlatego też pewnie każdego dnia widzicie go w nieco odmienionej formie. Kiedyś było na nim ledwie kilka artykułów (nazywałem go wówczas stroną Smile a nie portalem). Dziś jednak materiałów jest tyle, że dużym bólem głowy jest dla mnie poukładanie wszystkiego tak, by każdy mógł się połapać… Zadanie jednak nie jest łatwe. Jeśli ktoś jest nowy, będzie szukał zupełnie innych informacji niż ten, kto odwiedza nas codziennie i chce po prostu wiedzieć szybko, czy są jakieś nowe aktualizacje.

Często ludzie pytają się też, jaki jest tak naprawdę cel portalu… Tak naprawdę, ponieważ na dzień dzisiejszy jest chyba jedynym miejscem w polskim internecie, gdzie można czegoś dowiedzieć się o spirytyzmie, trafia tutaj wszystko – mamy więc fragmenty książek i artykuły tematyczne, aktualności spirytystyczne, informacje o pracach stowarzyszenia, a do tego jeszcze od wczoraj blog…

Z pewnością ważnym zadaniem jest dać ludziom podstawowe informacje na temat spirytyzmu, bo tych na pewno brak. Dlatego też na samej górze poumieszczałem linki, które powinny pomóc osobom odwiedzającym nas po raz pierwszy. Uff… Zadanie uporządkowania wszystkich elementów portalu niestety wcale łatwe.

Jakie są plany na przyszłość?

Przede wszystkim chcemy sprawić, by rozrosła się e-biblioteka i dodać tam kilka książek spirytystycznych, które są w tej chwili skanowane i przygotowywane. Zapewne zwiększy się liczba spirytystycznych wykładów i spotkań, więc na pewno portal będzie o nich na bieżąco informował. Te najważniejsze na pewno trafią w widoczne miejsce. Wciąż tłumaczymy fragmenty książek (całe książki też Smile), więc z pewnością baza artykułów będzie się stopniowo rozrastać. Wyszukiwarka będzie chyba naprawdę przydatnym narzędziem w niedalekiej przyszłości.

Jeśli dodamy do tego wszystkiego to, że bardzo zaawansowane są już prace nad utworzeniem spirytystycznego kwartalnika, myślę, że naprawdę w najbliższym czasie wiele się będzie działo.

To tyle na razie. Over Smile

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather