Niszczący wirus. – Joanna de Angelis (Duch), Divaldo Franco (Medium)

image_pdfimage_print

Intryga przypomina niszczącego wirusa, który szybko się mnoży i niszczy środowisko, które go żywi. Intryga subtelnie dostaje się do wewnątrz i rozprzestrzenia przy pomocy pożądania, zajmując wszystko niszczycielskim stanem chorobowym. Łatwo przenosi się z jednej ofiary na drugą, tworząc własne odpychające otoczenie. Z kolei człowiek, który pławi się w intrygach to chora dusza, którą dotykają poważne zaburzenia moralne i emocjonalne.

Intrygant jest zawistny, porusza się w obrębie swojego żałosnego postępowania i szkodliwych oskarżeń. Indywiduum to cierpi na kompleks niższości i kieruje nim uczucie rywalizacji względem innych. Ponieważ takiemu człowiekowi brak odpowiednich cech, by wygrywać skrywa się pod kożuchem intrygi, dzięki której oczernia osoby, które są jej przeciwne. Intrygant jest przewrotny, ponieważ oddycha smutkami swoich bliźnich i próbuje niszczyć poprzez tchórzliwe, fałszywe oskarżenia….

Intrygant tworzy niecne scenariusze maskując je perfidnym uśmiechem, którym zwodzi swoje ofiary podczas, gdy w rzeczywistości zaciekle z nimi walczy.

Intryganci są zawsze uzbrojeni. Ich wyobraźnia zniekształca wszystko, co słyszą i widzą dostosowując to do robaczywego środowiska, które utrzymują w swoich myślach. Nikt nie jest w stanie ustrzec się przed podstępną i okrutną intrygą.

Intrygi pałacowe były powszechnie znane w historii rodzaju ludzkiego…

Bez mała każda istota była kiedyś wstrząśnięta perfidią własnego zepsucia; za pomocą intryg obalano mocarzy i utrzymywano szlachetnych ludzi z dala od ich wielkich ideałów. Podstępne intrygi obalały trony. Królowie i władcy upadali od duszącego zapachu trucizny.

Intryga to bliźniacza siostra zdrady, która zamieszkuje we wnętrzu nieszczęśliwych Duchów. Wszystkie socjalne, polityczne, akademickie, popularne, religijne, kulturalne, rozrywkowe i profesjonalne grupy mogą stać się ofiarami jednostek, które są mistrzami intryg tkanych wnikczemnym celu dezintegracji grupy.

Intryga walczy używając do tego celu niepewności i niedojrzałości psychicznej ludzkich istot. Intrygant jest prostym instrumentem Ciemności, która chce trzymać społeczeństwo pod kloszem ignorancji, w moralnym marazmie i żywi się ludzkim strachem.

Intrygant porusza się z łatwością dzięki swojej małoduszności, staje się dzisiaj przyjacielem tego, którego zranił w przeszłości. Utrzymuje się w ten sposób na powierzchni, sukcesywnie zachowując się tak samo w stosunku do tych, którzy będą jego ofiarami w przyszłości.

Raduje go obserwowanie zaburzeń, które wywołuje nie zdradzając się przy tym. Cieszy go przyjemność pojawiającą się przed bolesną raną, do której przybliża jego ofiary naganne prowadzenie się.

Intrygę można znaleźć wszędzie, jako że obejmuje dużą część nieszczęśliwego społeczeństwa zachwycającego się plotkami i zniekształconą obserwacją…

Potrzebne jest silne antidotum, aby zapobiec tej epidemii; potrzeba dużo wody w formie cierpliwości i współczucia, aby ugasić ogień moralny wywołany przez intrygę.

Intryga przypomina termity, które niszczą źródło dające im pożywienie. Tak, czy inaczej intryga nie pozostawia śladów do momentu, kiedy zakłóca struktury, które ją podtrzymują.

*****

Zablokuj swoje uszy przed przekonującym i złudnym słowem intryganta, który wybrał ciebie dla zamaskowania swoich niepowodzeń.

Nie przechodź obojętnie obok zgubnych informacji, które intrygant ci przekazuje, aby cię zatruć, w czym niezmiennie odnosi sukces.

W czystości ciszy i godności zagłusz intrygę, która do ciebie dociera.

Nie walcz ze swoim bratem. Zdobądź samo-świadomość i pewność siebie, ponieważ da ci to zasoby, dzięki którym nie będziesz akceptował niszczącego stanu chorobowego intrygi.

Nawet w galilejskim kręgu istniała intryga i zazdrość, których kulminacją była zdrada ze strony Judasza i zaparcie Piotra wobec Jezusa choć on ciągle ich kochał.

Bądź wierny swoim ideałom i lojalny w stosunku do rodziny tej biologicznej, jak i tej duchowej.

Nie gromadź szkodliwych informacji, które sprawią, że zostaniesz skażony aktywną chorobą intrygi.

Szanuj swoje uszy, chroniąc ją przed intrygą. Dodaj powagi swojemu głosowi, aby nie rozprzestrzeniać tego, co rozmyje się w oceanie twojej moralnej postawy. Ci, którzy pozwalają samym sobie na wprowadzanie innych w zakłopotanie poprzez błędne oskarżenia, tkanie sieci niezdrowych informacji, nieustanną ich obserwację i popychanie ku otchłani rozpaczy i cierpienia będą odpowiedzialnymi za zło, które spotka osoby, przeciw którym snuli intrygę.

Intryganci są niewidzialnymi rękami, które duszą innych i nieszczęsnymi siłami, które innych przytłaczają spychając ich w dół ze ścieżki ewolucji.

Jeśli ktokolwiek nie jest godzien twego zaufa, czy nie odwzajemnia twojego zdrowego zachowania, nie bądź przygnębiony, gdyż intrygant jest nieszczęśliwą i niewdzięczną jednostką nie będącą w stanie zrozumieć uroku i znaczenia prawdziwej przyjaźni. W każdej okoliczności żyj szczerze i wzniośle, a wówczas twoje dni w błogosławionej ziemskiej podróży staną siędługie i szczęśliwe.

Rozpowszechniaj dobroć i śpiewaj chwałę czystemu uczuciu, intronizując w swojej świadomości i emocjach wartość radości, która wyłania się z dobrze spełnionych obowiązków.

Chociaż zaakceptowany przez frywolne jednostki, intrygant jest też znienawidzony; boją się go wszyscy ci, którzy znają jego charakter, ponieważ zdają sobie sprawę, że szybko mogą stać się jego ofiarami.

Co intryganci czynią innym bez wątpienia uczynią i tobie nie okazując przy tym współczucia.

***

Jezus zalecał czujność i modlitwę jako środek zapobiegawczy i uzdrawiającą terapię prowadzące do godnego i szczęśliwego życia.

Pilnuj aby ze źródła twego serca wypływała czysta woda miłości, która rozlewa się podczas modlitwy, posiej ziarno miłosierdzia na ludzkie gleby, których dostarcza ci życie. Intryga? Nigdy!

Ten fragment został napisany pismem automatycznym przez medium Divaldo Pereira Franco podczas spotkania mediumicznego w centrum spirytystycznym “Centro Espírita Caminho da Redençăo” in Salvador, Bahia, 10 września 2012r.

 

(Źródło: „The Spiritist Magazine” , wydanie angielskie nr 19,  październik-grudzień 2012
www.thespiritistmagazine.com
oryginalny tytuł „Destructive Virus„,s. 52-53.)

Tłumaczenie – Majka

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather