Modlitwa za ofiary katastrofy lotniczej

image_pdfimage_print

Fragment „Ewangelii według spirytyzmu” zaadaptowany na potrzeby wsparcia osób, które zginęły dziś w katastrofie samolotu rządowego:

Wszechmogący Boże, niech Twoje miłosierdzie rozciągnie się nad naszymi braćmi, którzy właśnie opuścili Ziemię! Niech Twoje światło im zabłyszczy! Wyprowadź ich z mroku; otwórz im oczy i uszy! Niech twoje dobre Duchy otoczą ich i pozwolą usłyszeć słowa pokoju i nadziei!

Panie, jak niegodni jesteśmy – ośmielamy się błagać Ciebie o miłosierne i wspaniałomyślne potraktowanie tych z naszych braci, którzy zostali wezwani z ziemskiego wygnania; spraw, by ich powrót przypominał powrót dziecka marnotrawnego. Zapomnij, o Boże, ich błędy, które być może popełniły i pamiętaj dobro, które mogli uczynić. Twoja sprawiedliwość jest niezmienna – to wiemy, ale Twoja miłość jest ogromna; błagamy Cię, by Twoja sprawiedliwość wypłynęła ze źródła dobroci, które jest w Tobie.

Niech światło zabłyśnie, nasi bracia, którzy dopiero co opuściliście Ziemię! Niech dobre Duchy Pana zejdą do Was, otoczą Was i pomogą Wam zerwać ziemskie kajdany! Zrozumcie i dostrzeżcie, jak wielki jest nasz Pan; podporządkujcie się Jego sprawiedliwości bez słowa protestu, nigdy jednak nie wątpcie w Jego miłość. Bracia, niech poważne przemyślenie Waszej przeszłości otworzy Wam drzwi do przyszłości, gdyż dzięki temu zrozumiecie błędy, które pozostawicie daleko w tyle i pracę, którą musicie wykonać, by je naprawić. Niech Bóg Wam wybaczy, a dobre Duchy niech Was wspierają i inspirują w działaniu! Wasi ziemscy bracia będą się za Was modlić, prosząc jednocześnie, byście i Wy za nich się modlili.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather