FIKCYJNE OPĘTANIA

image_pdfimage_print

Poniższy komunikat Duchów został podany w związku z przypadkiem kobiety, która zgłosiła się do nas, aby otrzymać poradę dotyczącą opętania. Postanowiliśmy, więc skontaktować się z Duchami.

‚Współczucie dla cierpiącego nie powinno wykluczać ostrożności. A byłoby nieostrożnym zawieranie związków ze wszystkimi, którzy zgłaszają się do ciebie pod pretekstem prawdziwego lub udawanego opętania. To jest ciągła próba, przez którą Spirytyzm musi przejść. Próba ta okaże się przydatna w wyeliminowaniu wszelkich przeszkód, które zakłócają jego przebieg.

 Niektórzy obrażali i wyśmiali spirytystów. Chcieli przerazić tych, których przywiodła do ciebie ciekawość; stawiając cię pod patronatem Szatana. Żadnemu z nich się nie powiodło. Zanim się poddadzą chcą podjąć jeszcze jedną próbę; chcą otworzyć ogień, który, jak wszystkie inne do tej pory, przyniesie ci pożytek . Ponieważ przeciwnicy Spirytyzmu nie mogą już dłużej oskarżać go , że przyczynia się do wzrostu umysłowego wyobcowania, wysyłają do ciebie tych, którzy są naprawdę opętani, oczekują że wobec nich poniesiesz klęskę . Wysyłają do ciebie także pozornie opętanych, dla których oczywiście niemożliwe byłoby wyleczenie się z fikcyjnego zła. Żaden z nich nie zatrzyma twojego rozwoju, ale jedynie pod warunkiem, że będziesz działał roztropnie i doradzał tym, którzy poddają się zabiegowi, aby porozumieli się ze swoimi przewodnikami. Powinni porozmawiać z nimi nie tylko o charakterze zła, które stało się ich udziałem, ale także o prawdziwości opętań,którymi być może będą się zajmować i od których uwalniać. To bardzo ważne. I zgadzam się z pomysłem, że poprosiłeś o radę, zalecając, byś w przyszłości czynił tak samo.

Jeśli chodzi o tę kobietę, jest szczera i naprawdę cierpi. Jednakże nic w tej chwili nie można dla niej zrobić, jedynie polecić jej modlitwę, w której poprosi o spokój i pogodzenie się z sytuacją, aby móc dzielnie wytrzymać swoją próbę. Nie brakuje jej wskazówek od Duchów. Lecz w tym momencie byłoby wręcz wskazane, aby odciągnąć ją od pomysłu komunikacji z nimi. Powinna zostać pouczona, że jedyne co jej może pomóc to całkowite poddanie się opiece medycyny konwencjonalnej.’

Doctor Demeure (Duch)

Uwaga Kardec’a Nie tylko powinniśmy być ostrożni i rozważni w zetknięciu z przypadkami symulowanego opętania, ale także z prośbami o wszelkiego rodzaju czytania, ewokacje, rady dotyczące zdrowia, itd., które mogłyby okazać się pułapką na drodze wiary. I mogłyby sprowokować wrogość. Lepiej nie uginać się pod tego typu prośbami, chyba że mamy wcześniejszą wiedzę dotyczącą danej sytuacji i/lub zaufanie do osób, które nas o to proszą, lub które to zalecają. Przeciwnicy Spirytyzmu są zniesmaczeni jego aktualnym rozwojem,który jest sprzeczny z ich przepowiedniami. Zatem czyhają lub wręcz sami tworzą sytuacje, które przy pomocy fałszywej próby, ośmieszą lub potępią Spirytyzm. W takim przypadku lepiej jest błądzić roztropnie niż nieostrożnie.

Źródło: The Spiritist Magazine, 2013 January Nº20: ‚Sham obssesions’.
www.thespiritistmagazine.com

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather