Divaldo Franco i przekazy w innych językach

image_pdfimage_print

Pytanie: Panie Divaldo, na Kongresie Spirytystycznym w Paryżu w 2004 r., otrzymał pan poprzez psychografię przekaz z zaświatów w języku francuskim, napisany pismem lustrzanym – i to wszystko w obecności 1800 ludzi. Czy podobne przekazy otrzymuje pan często?

Odpowiedź: Niezbyt często. Po raz pierwszy zdarzyło mi się to w czasie programu telewizyjnego kręconego w mieście Uberaba, kiedy nadano mi tytuł honorowego mieszkańca tej miejscowości. Dzień po ceremonii zaproszono mnie do programu o nazwie „Kowadło”; razem ze mną uczestniczyli w nim ateista, profesor uniwersytecki i inne osoby, które przepytywały mnie, podkręcając temperaturę debaty.

Pod koniec osoba prowadząca program spytał się, czy mógłbym napisać coś pismem automatycznym. Odpowiedziałem jej, że nie zależy to ode mnie, ale jako że zauważyłem, że jest obok mnie moja duchowa mentorka Joanna de Angelis, dodałem, że mogę spróbować. Ku mojemu zdziwieniu otrzymałem przekaz napisany w języku angielskim, wyjątkowy również dlatego że należało go odczytać w lustrze. Wszyscy byli naprawdę zdziwieni, co potwierdził nawet Chico Xavier, który również oglądał program.

Nieco później napisałem poprzez psychografię kolejny tego typu przekaz, tym razem w mieście Ellon College w Północnej Karolinie, w domu pana Haddada, w czasie prywatnego spotkania.

Następnie zdarzyło mi się pisać psychograficznie w czasie wizyty w kościele w San Antonio, w stanie Teksas; doszło do tego w czasie spotkania, które zorganizował Dr John Zerio i raz jeszcze otrzymałem przekaz w języku angielskim.

Ten tekst, który został napisany w Paryżu, był naprawdę dla wszystkich wielką niespodzianką. Muszę jednak przyznać, że już wcześniej zdarzyło mi się otrzymywać przekazy w językach francuskim, włoskim, niemieckim, a nawet arabskim. Oryginały tych tekstów zachowuję zawsze jak prawdziwy skarb.

Otrzymałem dwa przekazy po niemiecku – jeden w obecności innych, drugi w moim domu w mieście Salvador. Ten ostatni był skierowany do inżyniera Andre Studera, który dołączył go do książki zatytułowanej „Manur”, którą napisał. Było to bardzo ciekawe zdarzenie. Andre Studer jest naszym wielkim przyjacielem, bliską nam duszą i zawsze nas wspiera. Pewnego dnia Joanna de Angelis pojawiła się i powiedziała, że chciała napisać dla niego wiadomość. Pomyślałem, że chodzi o zwykły przekaz w języku portugalskim.

Okazało się jednak, że napisała dla niego tekst w dawnym języku niemieckim i odniosła się w nim do książki, którą pisał, a o której wiedział tylko on i jego żona. Wysłałem więc do niego ów przekaz, sam nie wiedząc, o co w nim do końca chodzi. Nieco później Studer wyznał mi, że dla niego był to najlepszy dowód na to, że jego praca nad książką ma sens i najlepszy dowód na to, że działalność mediów nie jest oszustwem. (Wiedział on, że nie mówię po niemiecku, wiedział też, że nie wiedziałem nic na temat jego książki. Co ciekawe, przekaz został do tej książki dołączony; wyjaśniono także kim jest Joanna de Angelis i opisano też to, w jaki sposób tekst ten został otrzymany.)

Otrzymałem również przekaz w języku włoskim w Comunità Vita Nuova z Mediolanu. Trwało spotkanie, gdy przybył duch Ernesta Bozzano i napisał tekst po włosku, choć nikt zupełnie tego się nie spodziewał. W późniejszym czasie otrzymałem również kolejny przekaz po włosku skierowany do ówczesnego przewodniczącego Vita Nuova, dziś niestety już nieżyjącego.

Zobacz także:

Film pokazujący moment odczytania przekazu Divaldo otrzymanego na kongresie w Paryżu: http://www.youtube.com/watch?v=GH-cq9u8RZM

Tłumaczenie przekazu na język polski:

W tym samy roku, w którym Napoleon Bonaparte został koronowany na Cesarza Francuzów, 3 października 1804, w Lyonie urodził się Hippolyte Leon Denizard Rivail.
Ze stosu w Konstancji, na którym spalono go 6 lipca 1415 roku, Kardec trafił do Paryża, gdzie ku chwale tamtejszych intelektualistów, poświęcił się głoszeniu Filozofii nauczanej przez Jezusa.
Jego życie i dzieło świadczą o jego wielkości – był prawdziwym misjonarzem Prawdy!
My wszyscy, którzy korzystamy z twojej mądrości, dziękujemy ci wzruszeni i prosimy skromnie: módl się za nas, ty, który jesteś już w Królestwie Niebieskim!
Léon Denis

Źródło artykułu:

http://www.diasdacruz.org.br/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=43


Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather