Czerwiec 2009 – spotkanie MRS w Liège (Belgia)

image_pdfimage_print

Zjazd Rady Spirytystycznej podzielony był na dwie części. W czasie pierwszych dwóch dni reprezentanci krajów przedstawili relacje z prac, a także propozycje utworzenia specjalnych grup roboczych, mających zwłaszcza na celu wsparcie osób zajmujących się tłumaczeniem książek spirytystycznych. Rada nawiązała między innymi współpracę z firmą amazon.com, co znacznie ułatwi dystrybucję książek w różnych językach. Dziś na tym portalu można zakupić książki spirytystyczne np. w języku rosyjskim, a już wkrótce trafi tam fińskie wydanie Księgi Duchów.

Ważnym punktem prac w czasie pierwszych dwóch dni było omówienie postępów w organizacji najbliższego kongresu spirytystycznego, który odbędzie się w przyszłym roku w hiszpańskiej Walencji.

Druga część zjazdu poświęcona była przedstawieniu zagadnień dotyczących rozwijania działań ośrodków spirytystycznych na całym świecie. Przede wszystkim omówiono dość szczegółowo kwestie wykorzystania najnowszych narzędzi takich jak internet, telewizja internetowa, czy radio internetowe. Duży nacisk został również położony na to, jak ważne jest zrozumienie różnic kulturowych i wypracowywanie w każdym z krajów właściwego dla niego podejścia do spirytyzmu.

Zjazd zakończył wykład Divaldo Franco, który opowiedział około 100 uczestnikom zgromadzonym w sali konferencyjnej zamku Wégimont, o swoich doświadczeniach w przekazywaniu wiedzy spirytystycznej ludziom na całym świecie. Warto tu podkreślić, iż Divaldo Franco ma w tym zakresie ogromne doświadczenie. Odwiedził setki krajów na wszystkich kontynentach i przemawiał nawet w muzułmańskiej Turcji, gdzie wysłuchało go wówczas 2,000 słuchaczy.

Miejmy nadzieję, że już wkrótce współpraca polskich spirytystów z Międzynarodową Radą Spirytystyczną zaowocuje zwłaszcza jeżeli chodzi o wsparcie w wydaniu nowych książek, czy też przy organizacji spotkań i wykładów.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather