Zmarnowany czas – Massillon (Duch), Miss Huet (Medium)

image_pdfimage_print

Poniższy przekaz został napisany metodą psychografii przez medium Panią Huet. Otrzymała go od Ducha  Massillon w listopadzie 1860 roku.

Jeżeli przez moment  zastanowisz się nad marnowaniem czasu, ale zastanowisz się naprawdę bardzo poważnie i ocenisz skalę błędu, który popełniasz, zobaczysz jak wiele z tych godzin, minut, niepotrzebnie odpłynęło.

Zrozumiesz, że nie możesz ich odzyskać, a przecież mogły być potrzebne dla twojej pomyślności w przyszłości. Wszystkie moce Ziemi nie mogą tych chwil przywrócić.

Jeżeli używasz swojego czasu niewłaściwie, pewnego dnia będziesz zobligowany, by to naprawić poprzez zadośćuczynienie.

Co byś wtedy uczynił, aby odzyskać stracony czas ?!

Zbyteczne przyrzeczenia, zbędne żale!

Więc myśl o tym bardzo troskliwie, dla dobra swoich przyszłych korzyści a nawet dla teraźniejszości, gdyż konsekwencje dosięgają nas często już w tym życiu Ziemskim.

Gdy Bóg prosi cię, by zdać mu sprawę z tego jak wykorzystałeś dane ci istnienie, z misji którą miałeś wypełnić, co wtedy odpowiesz? Czy będziesz jak wysłannik suwerena, który miast wypełniać obowiązki otrzymane od swego pana, spędzał czas na zabawach, nie zajmując się sprawami dla których został wysłany?

Jakie konsekwencje poniesie ów wysłannik, gdy powróci do swojego suwerena? Zostaliście posłani przez Boga i będziecie musieli zdać sprawę z czasu spędzonego ze swoimi braćmi.  Polecam wam tą refleksję.

>Źródło: „Torment of Obsession” , Manoel P. Miranda poprzez mediumizm Divaldo Franco , rozdział 2,

„The Spiritist Magazine” , www.thespiritistmagazine.com, wydanie angielskie nr.24, styczeń-marzec 2014-03-15

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather